Implantavimo etapai

Dantų implantavimas yra pažangiausias būdas atkurti vieną,
kelis ar visus trūkstamus dantis.


Dantų implantavimas yra pažangiausias būdas atkurti vieną, kelis ar visus trūkstamus dantis. Šiuolaikinių metodikų dėka dantų atkūrimo procedūra su „Nobel Biocare“ implantais yra greita ir pacientui maksimaliai fiziškai patogi. Implantas paprastai įdedamas per 10—15 min. Dantų atkūrimas su „Nobel Biocare“ implantais susideda iš šių pagrindinių etapų.
  • Gydytojo odontologo konsultacija, gydymo plano sudarymas
  • Implanto įsodinimas ir laikino danties uždėjimas
  • Nuolatinių dantų — vainikėlių ar tilto gamyba
  • Naujų nuolatinių dantų tvirtinimas ant implantųKonsultacija
Daugiausiai lėšų pasaulyje į naujausius mokslinius tyrimus implantavimo srityje investuojanti „Nobel Biocare“ siekia, kad dantų implantavimas pacientui būtų maksimaliai paprastas ir patogus. Su „Nobel Biocare“ dirbantys gydytojai odontologai, kalbėdami su pacientais apie jų dantų būklę bei planuodami gydymo eigą, naudoja „DTX Studio"™ programinę įrangą. Kompiuterio ekrane gydytojas gali vizualiai parodyti pacientui jo diagnozę, dantų ligų prevenciją, kosmetinį ir ortodontinį dantų atstatymą, protezavimą, periodonto ligų gydymą ir implantavimą bei burnos chirurgiją. Prieš implantavimą pacientas turi suteikti odontologui informaciją apie bendrą savo sveikatos būklę, ar nesergama ligomis galinčiomis turėti įtakos implantavimui bei implanto prigijimui.
Implanto įsriegimas ir laikino danties uždėjimas
Prieš implantų įsriegimo procedūrą atliekama vietinė nejautra, jos visiškai pakanka, kad operacijos metu pacientas visiškai nejaustų skausmo. „Nobel Biocare“ implantas paprastai įdedamas per 10—15 minučių. Bendra procedūros trukmė priklauso nuo implantuojamų dantų skaičiaus, taikomos metodikos ir individualaus atvejo sudėtingumo. Vos įsodinus implantą, ant jo tvirtinamas laikinas dantis arba speciali gleivinę formuojanti gijimo galvutė. Po procedūros gydytojas pacientui duoda implanto gamintojo viso gyvenimo garantinę kortelę. Implanto prigijimo periodas trunka apie 2—4 mėnesius.
Nuolatinių dantų — vainikėlių ir tiltų gamyba
Pasibaigus implanto prigijimo periodui, gydytojas paima paciento dantų atspaudus. Parenkama būsimų nuolatinių dantų spalva. Naujų dantų „kūrimo“ ir gamybos procesas vyksta naudojant pažangiausią CAD/CAM technologiją — „NobelProcera“. Individualūs, maksimaliai tikslūs ir kokybiški dantų karkasai yra gaminami „Nobel Biocare“ gamykloje Amerikoje. Jie gali būti frezuoti iš cirkonio, titano, atsižvelgiant į paciento pageidavimus ir gydytojo rekomendacijas. „NobelProcera“ karkasams gamintojas suteikia 5 metų garantiją.
Naujų nuolatinių dantų tvirtinimas ant implantų
Kai nauji dantys — dantų vainikėliai ar tiltai yra pagaminti, jie tvirtinami ant implantų. Gydytojas individualiai parenka prisukamą konstrukciją. Prisukami dantys ant implantų turi pranašumą, nes, reikalui esant, juos galima lengvai nuimti, atlikti reikiamas korekcijas ir vėl prisukti. Taip sutaupoma daug laiko ir sąnaudų tiek pacientui, tiek gydytojui.