Kodėl būtina atkurti prarastus dantis?Praradę vieną ar kelis dantis žmonės to nelaiko didele problema, nebent tai būtų priekinis dantis, turintis įtakos išvaizdai. Bet šis požiūris neteisingas — trūkstamus dantis būtina atkurti, nes jų trūkumas gali pakenkti:
Išvaizdai
Net jei trūksta tik vieno danties, tai gali turėti įtakos žmogaus išvaizdai, pasitikėjimui savimi, karjeros galimybėms ir socialiniam gyvenimui. Žmonės su „nepilna“ šypsena dėl dantų trūkumo vertinami prasčiau — tiek socialinės sėkmės, tiek charakterio atžvilgiu. Šiuolaikiniame pasaulyje plati šypsena yra jau ne privalumas, o būtinybė.
Gretutinių dantų būklei
Dantys — tai harmoninga sistema. Jei iškritęs dantis nepakeičiamas nauju, ima krypti ir kiti: viršutinis dantis netenka atramos ir slenka žemyn, kol galiausiai ima klibėti ir iškrenta, o šalia esantys dantys išsikraipo, į tarpus lenda maistas, todėl jie greičiau genda, juos sunku taisyti. Pasislinkę dantys gali sukelti sukandimo problemų.
Žandikaulio kaulo irimui
Dantų šaknys remiasi į žandikaulio kaulą taip stimuliuodamos kaulo ląsteles ir neleisdamos joms tirpti. Jei nėra danties šaknies, kaulo ląstelės toje vietoje pradeda mirti ir kaulas pradeda tirpti. Vieno ar kelių dantų trūkumas gali privesti prie žandikaulio susitraukimo ir veido deformacijos. Pasikeičia veido kontūrai, žmogus atrodo senesnis nei iš tikrųjų yra.
Virškinimui ir gerai nuotaikai
Kai trūksta keleto dantų, gali būti sudėtingiau gerai sukramtyti tam tikrus maisto produktus, o tai gali nuvesti prie netinkamos mitybos ir prastos gyvenimo kokybės. Kruopščiai kramtant maistą „užvedama“ visa virškinimo sistema: dantimis yra masažuojamos dantenos ir duodamas signalas smegenims, kad šios savo ruožtu „pasakytų“ virškinimo organams pasirengti priimti maistą. Nesukramtytas ir nesuvirškintas maistas ima rūgti ir pūti, o tai sukelia įvairias virškinimo trakto ligas. Mes užsiteršiame organizmą šlakais, kurie blogina fizinę ir emocinę savijautą. Tinkamas kramtymas — tai ištvermės, darbingumo, geros nuotaikos garantas.
Kalbėjimui
Netekus vieno ar daugiau dantų galima patirti kalbos nepatogumų, tokių kaip šveplavimas ir pan. Dantys ant dantų implantų suteikia galimybę jaustis, atrodyti ir bendrauti kaip ir su savais natūraliais dantimis.