Kas yra dantų implantai?Danties implantas — iš titano pagaminta dirbtinė danties šaknis — mažas varžtelis, kuris įsukamas į žandikaulį, o ant jo tvirtinamas naujas nuolatinis dirbtinis dantis (keraminis vainikėlis arba tiltas).

Yra daug būdų atkurti prarastus dantis, tačiau tik implantai leidžia atkurti visą dantį — tiek šaknį, tiek vainiką. Jie laiko dirbtinį dantų vainikėlį ar tiltą taip, kaip šaknys laiko dantį savo vietoje. Dantų implantai padeda atkurti prarastus dantis nešlifuojant ir neapkraunant šalia esančių dantų. Jie gali būti naudojami vienam, keliems ar visiems trūkstamiems dantims atkurti bei nuolatiniams dantų protezams pritvirtinti. Nauji dantys ant implantų atrodo ir funkcionuoja beveik kaip natūralūs.

Šiuolaikinių titaninių dantų implantų išradėjas yra švedų mokslininkas profesorius Per-Ingvaras Branemarkas, kuris 1952 m. atrado, kad titanas, labai stiprus ir lengvas metalas, įsodintas į natūralų kaulą, gali tarnauti kaip pagrindas keičiant natūralius dantis dirbtiniais. Žmogaus organizmas, paprastai atmetantis bet kokius svetimkūnius, palankiai priima titaną ir šis lengvai „adaptuojasi“ žandikaulyje. Šis fenomenas buvo pavadintas „osteointegracija“ t.y „kaulo susijungimu“. 1965 metais profesorius P.-I. Branemarkas titaninius implantus įsriegė pirmajam pasaulyje pacientui, kuriam jie tarnavo iki gyvenimo pabaigos.Ar visi dantų implantai — vienodi?

Dantų implantai tarpusavyje skiriasi savo kokybe, patikimumu, ilgaamžiškumu. Įvairiomis gydymo laiko reikalaujančiomis bei fiziniu ir emociniu komforto lygiu smarkiai besiskiriančiomis implantavimo metodikomis. Dantų implantavimo eiga ir sėkmė visų pirma priklauso nuo odontologo profesionalumo bei to, kokie implantai naudojami ir kokias gydymo galimybes jie teikia.

Vienas pagrindinių implantų kokybę apibrėžiančių rodiklių — jų gamintojo teikiamos garantijos. Priklausomai nuo kompanijos, kokybiškiems dantų implantams suteikiamos garantijos laikas gali svyruoti nuo 10 ir daugiau metų. „Nobel Biocare“ savo gaminamiems dantų implantams suteikia viso gyvenimo garantiją. Su kompanijos gaminamais dantų implantais galima taikyti unikalius dantų implantavimo metodus. Dėl implantavimo procedūros paprastumo praktiškai neegzistuoja amžiaus ir sveikatos būklės apribojimų (pastaba — dantų implantavimas nerekomenduojamas asmenims iki 18 metų). Nereikia nė dienos būti be danties — paprastai iš karto po implantavimo pritvirtinamas laikinas dantis, kuris po kelių mėnesių pakeičiamas nuolatiniu.