Pacientų atsiliepimai


Dabar mano dantys atrodo kaip natūralus ir juos lengva prižiūrėti. Net užmiršau, kad jie man „svetimi“.

Net obuolius galiu griaužti, o anksčiau reikėdavo susipjaustyti. Procedūra buvo visai neskausminga. Prieš 15 metų man prasidėjo į paradantozę panaši liga. Sveiki dantys pradėjo klibėti ir kristi. Vienintelis sprendimas, ką man tuomet pasiūlė odontologai – plokštelė. Buvo nepatogu, ji nuolat krito ir reikėjo iš naujo klijuoti. Negalėjau su tuo susitaikyti. Kai man pasiūlė implantus, nedvejodama sutikau, bet, žinoma, bijojau, kad labai skaudės – visi mano kartos žmonės jaučia baimę odontologams. Tačiau nebuvo nieko panašaus. Jau po vieno apsilankymo išėjau su naujais dantimis, o ir vėliau nei skaudėjo, nei tino. Grįžau namo autobusu ir niekas net nepastebėjo, kad aš ką tik po operacijos. Esu be galo dėkinga savo gydytojui, kad grąžino man gyvenimą. Ir gaila tų žmonių, kurie kankinasi su plokštelėmis.

K. K., 56 m., Šilalė

Šie implantai ir gydytojas – tai Dievo dovana žmonėms!

Vieną dieną iš išorės gražūs mano nuosavi dantys pradėjo gesti nuo pat šaknų, tapo paslankūs, ėmė kristi. Kai „atėjo eilė“ priekiniams dantims – puoliau į baisią depresiją. Odontologas, pas kurį apsilankiau, patvirtino, jog mano dantų būklė yra ypač sudėtinga. Siūlė įvairius gydymo sprendimus ir implantus. Bet nė vienas jų man „neprilipo“, kol nesužinojau apie „Nobel Biocare“ implantus. Šie implantai ir implantuojantis gydytojas – tai Dievo dovana žmonėms!

S. B., 38 m., Palanga

Nejutau jokio skausmo. Lietuvoje kainos bene keturgubai mažesnės.

Nutarusi sriegti implantą, pradėjau domėtis šios paslaugos kainomis Londone ir Vilniuje. Sužinojau, kad Londone implantuoti dantį geroje odontologijos klinikoje kainuoja 3000 svarų ir daugiau, o kreiptis į mažai žinomus gydytojus buvo nepatikima ir nesaugu. Pasirodo, ir Lietuvoje yra odontologų, dirbančių su implantais, kuriuos savo darbe naudoja žinomi Londono gydytojai, bet Lietuvoje kainos bene keturgubai mažesnės. Į Lietuvą sugrįžau vos kelioms dienoms. Pati procedūra tetruko apie valandą. Nejutau jokio skausmo nei per procedūrą, nei po jos. Jau rytojaus dieną išskridau atgal į Londoną.

J. B., 32 m., Anglija

Valanda vienam žandikauliui, valanda kitam, valanda laikiniems tiltams – jokio skausmo ir jokių „stalčių“.

Norėčiau padrąsinti visus bendraamžius pasiryžti pirmajam pokalbiui su gydytoju. Mūsų amžiuje jau galioja taisyklė „Viskas gerai, kas GREITAI baigiasi“. „Nobel Biocare“ metodikos leidžia pasiekti momentinį rezultatą. Niekada negalėjau pasigirti gražiais dantimis. Gydytojams pavykdavo tik šiek tiek sutvirtinti šaknis ir užkabinti tiltus. Vis dėlto, negailestingai artėjo laikas, kai savos šaknys jau nebelaikė. Visi gydytojai, su kuriais konsultavausi, siūlė tik išimamus protezus arba ilgą gydymą. „Stalčių“ paniškai bijojau, o ilgam gydymui ir implantavimui neturėjau laiko, nes nenorėjau atsisakyti pedagogės darbo. Išėjus iš darbo rinkos, sugrįžti į ją mano amžiuje jau nebebūtų lengva. Laikraštyje perskaičiau apie naujas „Nobel Biocare“ metodikas. Toliau viskas vyko labai greitai: skambutis gydytojui, konsultacija, padrąsinantis žodis, numatytas operacijos laikas.

G. N., 60 m., Kėdainiai

Nors gražios šypsenos kaina nėra maža, ji verta kiekvieno sumokėto cento.

Kai tu atgauni tai, ką kažkada turėjai, bet praradai – už tai sumokėti verta.
Laikraštyje pamačiau nuotraukas, kaip iškritę dantys ilgainiui keičia žmogaus veido bruožus, ir supratau, kad šiandien slepiama šypsena ilgainiui gali tapti rimta problema. Nuėjusi pas vyrą tariau – „Aš nenoriu tokia būti“. Nutarėme, jog reikia sriegti implantus. Dirbu su kurčiais vaikais, turiu ypatingai artikuliuoti, kad iš mano lūpų jie galėtų „skaityti“ kalbą.

S. K. Klaipėda

Implantavimo metu nejutau jokio skausmo, o parvykus į namus net nereikėjo vartoti nuskausminamųjų.

Visą gyvenimą turėjau problemų su dantimis, bet sriegti implantus labai bijojau. Kai dukrai buvo įsriegti implantai – pasiryžau ir aš. Tiesa, labai bijodama. Šiandien galiu pasakyti, kad bijojau visai be reikalo.

R. N., Klaipėda

Dabar – visai kitas gyvenimas, plačiai šypsausi ir esu labai patenkintas.

Kartą mane užpuolė gauja jaunuolių – sumušė taip, kad sulaužė žandikaulį. Po to ėmė vienas po kito trupėti ir kristi dantys. Buvo išties liūdnas vaizdas. Dalyvavau „Nobel Biocare“ projekte „Ateities šypsenos“. Šios kompanijos ir implantuojančio gydytojo dėka šiandien turiu visus naujus dantis. Per vieną vizitą man pašalino sugedusius dantis ir įsriegė implantus. Mama ir visi draugai, matydami rezultatus, labai džiaugėsi, jau nekalbant apie mane patį.

R. K., 28 m., Kėdainiai

Man tai padeda pamilti save.

Nuo pat vaikystės mano dantys buvo negražūs ir linkę gesti. Mane tai labai slėgė. Buvo nepatogu bendrauti su žmonėmis, nes, kaip ir daugelis nematančiųjų, nemoku valdyti savo veido. Kai nesulaikydavau šypsenos, bandydavau pridengti veidą rankomis. Per implantavimo procedūras visai neskaudėjo. Dabar su naujais dantimis diena po dienos atsiranda vis daugiau pasitikėjimo savimi, drąsiau bendrauti su žmonėmis.

T. M., 28 m., Prienų raj.

Atrodau gerokai jaunesnė.

Nebesigėdiju juoktis ir atvirai bendrauti, daug labiau pasitikiu savimi ir dažnai žvilgčioju į veidrodį – vis negaliu atsidžiaugti ne tik savo naujais lygiais ir gražiais dantimis, bet ir tuo, kad atrodau gerokai jaunesnė. Net sunku patikėti, kad vos prieš keletą mėnesių man teko rausti iš gėdos dėl savo bedantės burnos.

J. B., 33 m., Šilutė

Nepaprastai džiaugiuosi tuo, kaip šiandien atrodau ir jaučiuosi.

Internetu naudotis išmokau turėdama šešiasdešimt, po penkerių metų išlaikiau automobilio vairavimo egzaminą, praėjusiais metais iššokau su parašiutu, o prieš pusmetį dantų implantų dėka susigražinau tai, ko labai trūko mano pilnaverčiam gyvenimui – plačią šypseną. Silpnus dantis turėjau nuo senų laikų, reikalai dar labiau pablogėjo susirgus osteomielitu – pradėjo nykti kaulai ir viršutiniai dantys visai nutrupėjo. Išimamų protezų nenorėjau – koks ten su jais kramtymas ir gyvenimas. Spaudoje perskaičiau apie dantis praradusiems skirtas „Nobel Biocare“ metodikas ir apie tai, kad šie implantai gali būti sriegiami iš karto pašalinus sugedusius nuosavus dantis. Labai susidomėjau ir kreipiausi į implantuojantį gydytoją. Man buvo pritaikyta All-on-4® gydymo metodika ir visi viršutinio žandikaulio dantys atkurti tik ant keturių implantų. Nesuprantu tų, kurie dar nesulaukę šešiasdešimties save „nurašo“. O aš sakau – tik į priekį!

I. T., 71 m., Vilnius

Sakau visiems – jeigu tik išgalės leidžia – tai pati geriausia išeitis!

Visus apatinius dantis ant keturių dantų implantų man atkūrė vos per vieną vizitą ir visai neskaudėjo. Išbyrėjus apatiniams dantims teko nešioti nuimamus protezus – jaučiausi labai prastai. Jie visai nesilaikė, trukdė kramtyti. Implantus parekomendavo odontologijos srityje dirbanti pažįstama. Esu dar aktyvi ir darbinga, todėl viską apmąsčiusi pasirinkau dantų implantus ir šiandien esu labai patenkinta. Su naujais dantimis ant implantų jaučiuosi labai komfortiškai ir jie atrodo kaip tikri.

I. B., 61 m., Šilalės rajonas

Atėjau su „tarpu burnoje“ – išėjau su dantimi.

Nulūžus priekiniam dančiui reikėjo rinktis – ar prie šalia esančių dantų tvirtinama karūnėlė, ar dantų implantas. Neabejodamas pasirinkau pastarąjį. Nesigailėjau nė minutės – viskas buvo atlikta per vieną kartą ir visai be skausmo. Prisipažinsiu, bijojau, kad implantuojant skaudės, bet buvo priešingai – nejaučiau nieko, o per procedūrą vos ne anekdotus su gydytoja pasakojome. Kitą dieną pabudęs net nustebau – visai neskaudėjo, nebuvo jokio tinimo. Lyg nieko ir nebuvo daryta!

E. J., 45 m., Tauragė

Tvarkingi dantys – ne prabanga, o būtinybė!

Kam tie pinigai, jeigu negali nieko valgyti? Geriau kažko atsisakyti vardan sveikatos. Dabar jaučiuosi labai gerai ir nuotaika puiki. Net ir užmiršau, jog tai ne mano nuosavi dantys. Valgau, ką širdis geidžia, net ir riešutus.
Prieš tai sirgau paradantoze, dėl kurios netekau daugumos apatinių dantukų. Teko nešioti nuimamą protezą, jaučiausi labai prastai. Laikraštyje perskaičiusi apie „Nobel Biocare“ implantus ir praradusiems visus dantis skirtą All-on-4® gydymo metodiką. Labai ja susidomėjau. Pradžioje bijojau, bet pasiryžau, pasitikėjau gydytoju. Ir patikėkite – visai neskaudėjo – nei per operaciją, nei po jos. Viskas buvo atlikta per vieną vizitą. Tikiuosi, kad nauji dantys man tarnaus visą gyvenimą.

A. Š., 52 m., Gargždai

Investuoti į naujus dantis ant implantų verta! Nesigailėjau nė minutės!

Nuo vaikystės turėjau silpnus dantis, situacija ypač pablogėjo po gimdymo. Gelbėjausi prie likusių dantų tvirtinamais tilteliais, kol vieną penktadienį vienas jų nulūžo, o metalinė jo dalis skausmingai įsirėžė į gomurį. Vaistinėje parekomendavo kreiptis į šeštadieniais dirbantį Raseinių dantų priežiūros centrą. Šioje klinikoje man atkūrė dantis ant implantų. Esu jais labai patenkinta.

D. I., 48 m., Raseiniai

Negaila nė vieno naujiesiems dantims skirto lito. Pigiau yra negyventi!

Kokybiškų implantų pagalba dantis atgavome visi – mano uošvienė, tėtis, aš – ir visi šiandien esame labai patenkinti. Implantacijos pradžioje labai bijojau. Bet viskas buvo atlikta greitai ir be jokio skausmo. Per vieną vizitą man pašalino danties šaknies likučius ir įsriegė implantą, o prie jo iškart pritvirtino laikiną dantį. Nepraleidau nė dienos su „tarpu“ burnoje. Dirbu vadovaujantį darbą, todėl negalėjau sau to leisti. Ir vėliau nebuvo jokio skausmo ar tinimų. Jau kitą dieną išskridau į komandiruotę.

M. J., 32m., Panevėžys

Šiandien man viskas labai gerai. Atrodau ir jaučiuosi puikiai.

Kam papasakoju, tie netiki, kad taip greitai viską susitvarkiau. Keli mano pažįstami gydėsi kitur, tai visus metus važinėjo, kol jiems buvo įsriegti implantai. Man viską sutvarkė labai greitai. Prieš tai turėjau daug vargo dėl savo dantų. Sirgau paradantoze, išleidau nemažai pinigų operacijoms, tilteliams. Niekas nepadėjo. Laikraštyje perskaičiau apie „Nobel Biocare“ dantų implantus ir praradusiems dantis skirtas gydymo metodikas. Kreipiausi į kliniką. Pradžioje gydytojas parekomendavo labai tiksliai numatyti vietas, į kurias bus sriegiami implantai, kad jie patikimai ir ilgai laikytųsi. Klinikoje nufilmavo mano burną ir visus duomenis išsiuntė į Švediją. O iš ten gavome individualiai man skirtą implantavimo programą, vadinamąjį „gidą“, kuriame buvo parodyta, kur ir kaip implantus reikia sriegti. Šį gydymą rekomendavau ir keliems draugams.

K. A., Tauragė

Iškart po implantavimo man uždėjo dantukus ir, patikėkite, man visai neskaudėjo! Dabar visiems sakau – man „nusišypsojo“ Dievulis.

O dar visai neseniai buvau praradusi bet kokią viltį. Man buvo likę tik 20 beviltiškai sugedusių dantų, į kuriuos „įsimetė“ infekcija, reikėjo skubiai šalinti. Dirbu pramogų versle, daug keliauju, nuolat bendrauju su žmonėmis. Be dantų man būtų buvusi visiška prapultis. Nuimami protezai – tolygu sprendimui išeiti į pensiją. Nutariau rinktis dantų implantus, bet paaiškėjo, kad to padaryti kol kas neįmanoma. Visi aplankyti odontologai vieningai tvirtino, jog mano žandikaulis per ilgą laiką sunyko, todėl pradžioje būtina atlikti kaulo priauginimo operaciją. Tam būtų tekę skirti beveik du metus, jau nekalbant apie procedūrų skausmingumą. Internete radau informacijos apie „Nobel Biocare“ implantus ir unikalias metodikas taikantį gydytoją odontologą. Jau po kelių dienų sėdėjau jo kėdėje.

L. B., 50 m., Kaunas

Pasirinkau kokybiškus implantus ir dabar negaliu atsidžiaugti rezultatais.

Dantys svarbu ne tik miestiečiams – tai rūpi ir kaimo žmogui. Buvau praradusi daug dantų, teko nešioti nuimamą plokštelę. Pavargau dėl jos kankintis: nesilaikė, man skaudėjo, ir kramtyti nelabai sekėsi, ir atvirai bendrauti vengiau. Dabar galiu drąsiai šypsotis. Nauji dantys nuo natūralių visai nesiskiria.

A. L., 56 m., Plungės raj.

Dabar sakau – su šiais implantais ir stebuklingomis metodikomis – niekas neturėtų bijoti.

Girdėjau pasakojimų, kad išbandžiusiems kitus implantus ir tino, ir skaudėjo, todėl ėjau pas gydytoją prisibijodama, tačiau mano nuogąstavimai visai nepasitvirtino. Netgi stebėjausi, kad viskas buvo atlikta taip gretai ir neskausmingai. Dantys gesti pradėjo studijuojant universiteto chemijos fakultete. Tais laikais jokių apsaugos priemonių nepaisėme, daug mišinių tiesiog „ragavome“. Dantys laikui bėgant išbyrėjo. Vis taupiau, gelbėjausi tiltų pagalba. Bet vieną dieną nukrito ir jie. Pamenu, verkiau visą pusdienį – netrukus dukros vestuvės, o aš be dantų. Bet viskas buvo atlikta per vieną kartą. Paklausite – ar verta? Aišku verta! Mūsų šeimos pajamos – vidutinės – ir mums tai buvo nemaži pinigai, bet visi nutarėme, kad investuosime į mano dantis. Ir dabar aš labai patenkinta!

D. F., 52 m., Alytus

Dantis turėjau jau po vieno vizito. Tai tikriausias stebuklas! Jau kitą dieną galėjau eiti į darbą.

Nebuvo jokių mėlynių, tinimų, skausmo. Galbūt kiti žmonės ir gali gyventi su bet kokiais dantimis, bet mane nuolat kankindavo mintys – ką aš toliau darysiu ir kaip atrodysiu. Jei būčiau visiška senutė, nedirbčiau, gal pasirinkčiau protezus, bet esu dar pakankamai jauna, aktyvi, mokau vaikus. Todėl tai, kaip atrodau bei šneku, man labai svarbu – galima sakyti, jog tvarkingi dantys – tai mano darbo įrankis. Apie šiuos implantus ir jų teikiamas galimybes perskaičiau laikraštyje. Pamaniau – jeigu tai tiesa, tai sprendimas – man. Nuėjau pas implantuojantį gydytoją. Viskas, ką buvau skaičiusi, pasitvirtino. Dabar labai džiaugiuosi. Vis „pasimaivau“ prieš veidrodį, kokia dabar esu graži!

B. J., 55 m., Vilnius

Dabar jaučiuosi kaip su savo dantukais, nėra jokio skirtumo.

Anksčiau bijojau dantų implantų, nes buvau girdėjusi įvairių liūdnų istorijų. Užsiminiau sūnui, kad reikia keisti dantų tiltelius, o jis, pasitaręs su draugais odontologas, surado man kitą sprendimą. Gerai, kad pasitikėjau jaunimu. Nuėjau su tilteliais, o jau po pirmo vizito išėjau su visais naujais viršutiniais dantimis. Per kitą vizitą man sudėjo visus apatinius. Nė dienos nebuvau be dantų. Pradžioje jie buvo laikini, bet atrodė visai kaip tikri. Po kurio laiko laikinus dantukus pakeitė nuolatiniai. Bijojau visai be reikalo – gydymas buvo labai greitas ir be jokio skausmo.

J. Č., 61 m., Šiauliai

Neturėjau nė vieno viršutinio danties ir jau po mažiau nei pusantros valandos išėjau su visais naujais nuolatiniais.

Iki tol ilgą laiką gydžiausi nuo paradantozės ir nešiojau nuimamą protezą. Išsigelbėjimą radau tik atėjęs pas implantuojantį odontologą. Visi iki tol konsultavę gydytojai tvirtino, kad prireiks ilgo ir skausmingo gydymo, mat paradantozė naikina kaulą, todėl implantų įsriegimui būtina atlikti papildomas kaulo priauginimo operacijas. Bet šis gydytojas pasakė, kad su kompiuterio ir kokybiškų implantų pagalba viskas yra kitaip. Mes, vyrai, ypač bijome dantų skausmo, todėl eidamas jaučiau šiokį tokį nerimą, tačiau viskas buvo atlikta labai greitai ir išvengiant bet kokio skausmo tiek procedūros metu, tiek po jos. Tuojau pat galėjau valgyti, šypsotis, gyventi savo įprastu ritmu. Drąsiai eičiau ir antrą kartą.

M. K., 60 m., Vilnius

Dabar galiu nevaržomai kramtyti ir atrodau kaip žmogus.

Prieš daugelį metų pritvirtinti krūminių dantų tiltai nulūžo. Vieną dieną supratau, kad nebeturiu nei kuo valgyti, nei galiu į žmones išeiti. Apie tuos išimamus „stalčius“ nenorėjau net pagalvoti, nes jie krinta, trina, su jais sunku kramtyti. Aš visą gyvenimą taip sunkiai dirbau! Todėl pagalvojau – na nejaugi negaliu sau leisti to, kas yra taip natūralu – normalūs dantys. Vieni remontuoja namus, o man svarbiau „susiremontuoti“ burną. Dabar galiu nevaržomai kramtyti ir atrodau kaip žmogus.

I. G., 52 m., Biržų rajonas

Investicija į dantų implantus šimteriopai atperka tą vargą, kurį patyriau dėl plokštelės.

Žinote, mes, vyresnio amžiaus žmonės, esame jautrūs, nes jaunimas dažnai elgiasi su mumis atsainiai. Man viską gražiai, nuodugniai išaiškino. O labiausiai nudžiugino pažadas, kad be dantų namo neišleis. Negalėjau patikėti, bet nejutau jokio skausmo nei gydymo metu, nei po jo. Džiaugiuosi savo investicija į dantų implantus. Ji šimteriopai atperka tą vargą, kurį patyriau dėl plokštelės.

N. R., 68 m., Kaunas

Negalėjau patikėti, kad plokštelės atsikratysiu taip greitai ir neskausmingai

Aš nusprendžiau, kad geriau atsisakysiu kokių nors daiktų, bet turėsiu normalius dantis. Man sveikata – svarbu. Negalėjau patikėti, kad plokštelės atsikratysiu taip greitai ir neskausmingai. Į viršutinį žandikaulį man buvo įsriegti 4 implantai ir ant jų uždėti visi viršutinio žandikaulio dantys. Tikėjausi, kad skaudės, bet neskaudėjo! Galiu laisvai kramtyti ir negalvoti, ką valgau.

L. V., 55 m., Kaunas

Aš ieškojau geriausio sprendimo, ir manau, kad radau. Rekomenduoju ir savo kolegoms.

Pastaruosius metus gyvenau su daline dantų plokštele, bet manęs tai netenkino. Aš ieškojau geriausio sprendimo, ir manau, kad radau. Man pritaikė All-on-4® gydymo metodiką – į kiekvieną žandikaulį įsriegė po 4 implantus ir ant jų pritvirtino nuolatinius naujus dantis. Savo gydytoją galiu tik pagirti. Esu susidūręs su chirurgija, žinau, kas ir kaip turi būti atliekama. Nejaučiau jokio skausmo nei operacijos metu, nei vėliau. Naujieji dantys tapo kaip savi. Rekomenduoju ir savo kolegoms. Ta gyvenimo kokybė, kokią dabar turiu, pilnai atitinka sumokėtą pinigų sumą.

E. G., 60 m., Klaipėda

Negalėjau patikėti, kad pasaulyje vyksta tokie stebuklai – per vieną vizitą atkūrė visus dantis!

Negalėjau patikėti, kad pasaulyje vyksta tokie stebuklai – per vieną vizitą atkūrė visus dantis! Tiesa, pradžioje jie buvo laikini, bet atrodė visai kaip savi. Procedūra buvo visai neskausminga. Vėliau laikinus dantis pakeitė nuolatiniai. Labai gaila, kad į kliniką nenuėjau anksčiau. Dabar, kai verdu košę, vyras iš manęs šaiposi: „Kam košė, gi turi dantis!

E. A., 71 m., Kaunas

Rezultatais esu labai patenkinta ir puikiai jaučiuosi. Dabar gyvenimas tapo daug mielesnis.

Daugelį metų nešiojau plokštelę. Tiesa, dažniau kišenėje, nei burnoje. Niekam nelinkėčiau tokio vargo. Sirgau skrandžio opalige. Matyt ji atsirado dėl to, kad daug metų rijau nesukramtytą maistą. Apie tai, kad ant kelių implantų galima atkurti visus dantis, perskaičiau laikraštyje. Ryžausi ir aš. Esu beviltiška bailė. Gerai, kad gydytojas mane įtikino. Esu dėkinga jam ne tik už gydymą, bet ir už tai, kad sugebėjo išsklaidyti mano dvejones. Procedūra truko kelias valandas, nes vienu kartu ištraukė devynias likusias dantų šaknis ir įsriegė keturis implantus. Rezultatais esu labai patenkinta ir puikiai jaučiuosi. Dabar gyvenimas tapo daug mielesnis. Galiu ramiai darbuotis. Nereikia nuleisti galvos ir jaustis nepatogiai. Yra dalykų, kurių sąskaita taupyti nevalia. Dantys – vienas tokių.

M. M., 60 m., Kaišiadorys

Dukros sako, kad pagražėjau. Bet svarbiausia, kad gerai jaučiuosi.

Pagaliau vėl jaučiuosi kaip pilnavertis, jaunas žmogus. Ėmiau daugiau šypsotis, ilgiau ir mieliau bendrauju su žmonėmis. Ir jie man atsako tuo pačiu. Įsitikinau, kad dantys svarbu ne tik palinkus prie lėkštės, bet apskritai gyvenime. Dukros sako, kad pagražėjau. Bet svarbiausia, kad gerai jaučiuosi. Galiu drąsiai kąsti ir kramtyti.

J. Č., 37 m., Ignalina

Investavau į implantus ir nė minutės to nesigailėjau. Sveikata, normali išvaizda – svarbiausias prioritetas.

Beveik metus ieškojau sprendimo, kaip pakeisti sugedusį priekinį dantį ir nevaikščioti su „skyle“. Savo darbe aš kiekvieną dieną bendrauju su žmonėmis. Negalėjau net pagalvoti, kaip atrodysiu be danties priekyje! Paieškos truko tol, kol sutikau puikų gydytoją, kuris man pritaikė momentinio implantavimo metodą. Ištraukė dantį ir iš karto įsriegė implantą, ant kurio pritvirtino laikiną dantuką. Vėliau jį pakeitė nuolatiniu. Žinau atvejį, kai žmogus pasirinko kitus, matyt pigesnius implantus, ir vis vargsta – blogai jaučiasi, negali valgyti, pykina – stambiam, sveikam vyrui svoris nukrito per pusę. Vieni važinėja su „Mersedesais“, o kiti perka „Opelius“. Kiekvienas pasirenka savo prioritetus. Gyvenime yra dalykų, kurių sąskaita negalima taupyti: sveikata, normali išvaizda – man yra svarbiausias prioritetas. Investavau į implantus ir nė minutės to nesigailėjau.

J. M., 47 m., Šiauliai

Džiaugiuosi, kad nereikėjo pusmetį vaikščioti be priekinio danties.

Momentinį implantavimą rinkausi dėl to, kad visiškai negalėjau sau leisti rodytis tarp žmonių su „skyle“ tarp dantų priekyje. Kiek žinojau, naudojant kitas dantų atkūrimo implantais metodikas, kurį laiką reikia laukti, kol sugis dantenos, ir tada įsriegiamas implantas. Su „Nobel Biocare“ implantais laikiną dantį uždėjo iš karto. Džiaugiuosi, kad nereikėjo pusmetį vaikščioti be priekinio danties.

Z. G., 30 m., Klaipėda

Nepatikėjau šimtu procentu, dabar visiems sakau – taip, tai tiesa.

Kadangi pati esu medikė, žinau, kokia svarbi yra implantų kokybė. Man siūlė daug įvairių variantų, bet visais atvejais būtų reikėję keletą mėnesių gyventi be dantų. Man, kaip ir daugeliui pacientų šiais laikais, reikia greito rezultato. Nepatikėjau šimtu procentu, kad taip ir bus, bet nutariau pabandyti. Dabar visiems sakau – taip, tai tiesa. Tą pačią dieną per vieną kartą ant 4 implantų man sudėjo visus laikinus dantis, kuriuos vėliau pakeitė nuolatiniais. Neskaudėjo nei operacijos metu, nei po jos.

E. P., 45 m., Kaunas

Esu labai patenkinta. Nė vienai dienai nepaliko be dantų.

Esu labai patenkinta. Nė vienai dienai nepaliko be dantų – senus netikusius pašalino ir iš karto sudėjo naujus laikinus, o vėliau juos pakeitė nuolatiniais. Nė kiek neskaudėjo. Šitie neišsiima, yra kaip savi – galiu viską valgyti, nevaržomai kramtyti! Gyvenu normalų gyvenimą ir man gerai. Gerai, kad nereikia galvoti apie dantis.

D. K., 65 m., Mažeikiai

Visai neskaudėjo – nei per procedūrą, nei po jos. Buvau tokia laiminga!

Jau nuo jaunystės turėjau problemų su dantenomis, laikui bėgant dalis šoninių dantų iškrito. Jei kas pasiūlydavo obuolį – atsisakydavau, bijojau kąsti. Labai išgyvenau, ką reiks daryti, jei neteksiu ir priekinių dantų. Apėmė tikra neviltis, kol vieną dieną laikraštyje perskaičiau, kad viską galima atlikti per vieną dieną. Negalėjau patikėti, pamaniau, kad žurnalistai tai tik sugalvojo. Laimei – tai pasirodė tiesa! Įsriegė implantus ir ant jų iš karto pritvirtino laikinus dantis. Visai neskaudėjo – nei per procedūrą, nei po jos. Buvau tokia laiminga! Grįžusi namo, ilgą laiką žiūrėjau į veidrodį – plačiai besišypsodama ir negalėdama patikėti, kad viskas išsisprendę taip greitai ir paprastai.

B. I., 55 m., Vilnius

Neįsivaizduoju, kaip būtų galima geriau ir greičiau padėti žmogui.

Įsidėjau plokštelę, bet su ja buvo vienas vargas. Labai nepatogu, negalėjau normaliai kramtyti, kąsti. Man pritaikė All-on-4® gydymo metodiką – įsriegė „Nobel Biocare“ implantus, prie kurių pritvirtino nenuimamus protezus. Neįsivaizduoju, kaip būtų galima geriau ir greičiau padėti žmogui. Pinigai svarbu, bet ar gali lyginti sveikatą, savijautą ir pinigus?

V. U., 50 m., Mažeikiai

Gera išvaizda man suteikia pasitikėjimo savimi, netgi pasididžiavimo.

Gyvenime ateina toks momentas, kai reikia imtis remonto „iš pagrindų“. Tik šį kartą ne bute, bet burnoje. Kai eini pas gydytoją, paprastai nusiteiki, kad skaudės. Ypač pas dantų gydytoją. Be galo bijau skausmo ir labai apsidžiaugiau, kad jo nejutau nei sriegiant implantus, nei vėliau. Labai mėgstu keliauti, bet šiuo metu pasirinkau investiciją į save ir esu tikra, jog tai – teisingas pasirinkimas. Jei būčiau be dantų, netvarkinga burna, apkarstų ir kelionės, ir kiti gyvenimo malonumai. Gera išvaizda man suteikia pasitikėjimo savimi, netgi pasididžiavimo.

Z. L., 47 m., Utena

Dabar jaučiuosi kaip su savais dantimis.

Pas gydytoją odontologą mane nuvedė dukra. Ji pati tuo metu gydėsi dantis. Prisipažinsiu, kad labai bijojau. Bet iš didelio debesio – mažas lietus! Pasirodė, kad visai nebuvo ko baimintis. Gydytojas padarė nuotrauką, viską paaiškino ir, kai atėjau kitą kartą, per dvi valandas sudėjo mano išsvajotus tvirtus nenuimamus nuolatinius dantis ant implantų. Neskaudėjo ir nereikėjo vartoti jokių vaistų. Dabar jaučiuosi kaip su savais dantimis.

S. D., 68 m., Vilnius